poniedziałek, 30 marca 2015

porady na świąteczne porządki
1.Ocet kuchenny zabija bakterie, usuwa kamień i zwalcza rdzę. Można nim polać zabrudzoną powierzchnię i szorować do uzyskania zadowalającego efektu. Podgrzany ocet doskonale usuwa kamień z kabiny prysznicowej. Zmoczenie szmatki octem i oliwą z oliwek jest dobrym sposobem na usuwanie kurzu. Można go także dodać do mycia podłóg.
2. Proszek do pieczenia
Jeśli chcesz odświeżyć białe firanki, to do prania koniecznie dodaj opakowanie proszku do pieczenia. Produkt działa silnie wybielająco na delikatne tkaniny. Pomoże nawet bardzo zszarzałym firankom.
3. Soda oczyszczona
Soda zabija zapachy, dlatego możemy wsypać jej odrobinę do filiżanki, a następnie wstawić do lodówki. Zneutralizuje to nieprzyjemne aromaty. Soda działa także na zaschnięty tłuszcz - rozpuszczamy ją w 3 litrach wody i usuwamy zabrudzenie ściereczką. Szczoteczką do zębów zamoczoną w wodzie z sodą można także szorować fugi.
4. Cytryna
Sokiem z cytryny możemy z łatwością usunąć resztki jedzenia w mikrofalówce, wystarczy zagotować  sok z odrobiną wody i przecierać roztworem zabrudzoną powierzchnię. Sok z cytryny w połączeniu z oliwą z oliwek jest doskonałym preparatem do mycia mebli, a cytryna z octem - do czyszczenia  wyrobów miedzianych. Plasterek cytryny dodany do prania wybiela ubrania.
5. Skórka od banana
Zanim wyrzucisz skórkę od banana, jej wewnętrzną część możesz wykorzystać do... czyszczenia butów skórzanych. Pielęgnuje, zbiera brud i przygotowuje obuwie do polerki. Skórką można także przecierać rośliny doniczkowe.
6. Rolka do czyszczenia ubrań
Popularna rolka z taśmą do czyszczenia ubrań można mieć wszechstronne zastosowanie. Doskonale sprawdzi się na przykład przy zbieraniu kurzu z głośników czy psiej sierści z kanapy. 
7. Sól kuchenna
Szorowanie zardzewiałej powierzchni solą i...surowym ziemniakiem pomaga usunąć trudne zabrudzenia. Sól posypana na dywanie zwalcza mole - należy ją rozetrzeć twardą szczotką, a następnie odkurzyć. 
8. Pędzel do makijażu
Użycie mięciutkiego pędzla do makijażu nie tylko poprawia wygląd kobiet, lecz także jest przydatne podczas sprzątania. Pędzel oczyszcza z kurzu liczne zakamarki, na przykład... klawiaturę komputera.                                                                                                                                9. Woda utleniona
Woda utleniona ma działanie antybakteryjne, dlatego doskonale nadaje się do czyszczenia przedmiotów, z którymi mamy częsty kontakt. Sprawdza się w czyszczeniu klawiatury komputerowej oraz klawiszy pianina.
10. Pasta do zębów

Pasty do zębów możemy użyć do czyszczenia srebra. Wystarczy wetrzeć ją w czyszczoną biżuterię lub zastawę i odczekać kilka minut - później zmywamy pastę i wycieramy do sucha.
11. Cebula
Cebula pielęgnuje i czyści złoto. Nadaje blask biżuterii, ale warto pamiętać, że po kilku godzinach złoto trzeba wypolerować. Biżuterię pozłacaną czyścimy sokiem z cytryny.Źródło:buzzfeed.com/poradypanidomu.pl/polki.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

chrzan nie tylko do potraw-wlasciwosci lecznicze

  Składniki: 5 łyżeczek soku z marchwi, 5 łyżeczek startego chrzanu, 3 cytryny całe ze skórką 2 szklanki miodu  ...