czwartek, 15 marca 2018

zdrowy napoj ,kwas ryzowy


Składniki:
  • 150 g ryż długoziarnisty
  • 1,5 l woda
  • 225 g cukier
  • 1 g suche drożdże
  • 50 g rodzynki
  • 50 g ryż suche ziarna -surowy nie gotowany


Wykonanie

Zagotować wodę i przestudzić do 36-38 °C .Ugotowany ryż połączyć z drożdżami i cukrem 25g,oraz rodzynkami w miseczce. Całość przykryć ręczniczkiem i odstawić na minimum 60minut .Do rozgrzanego rondla wsypać cukier 75 g i suche ziarna ryżu 50g ,smażyć z na kolor bursztynowy. Połączyć usmażony ryż z wodą przegotowana ,przestudzoną do 38 °C. Wszystko przełożyć do dużego słoja,ryż z miseczki ,cukier ze smażonym ryżem,dosypać resztę cukru 125g ,wymieszać .Przykryć słoik gazą i pozostawić na 5 dni w ciepłym miejscu. Odcedzić i umieścić napar w lodówce.
 Nalać do szklanki dodać plasterek cytryny...:)))Nowoczesny człowiek nie może nadużywać zbyt wysokiej kaloryczności i szkodliwego jedzenie, dodając do tego stres ,powoduje nieodwracalne szkody dla zdrowia . Wracamy do korzeni i przygotowujemy napój z ryżu.
Kwas - tradycyjny napój Słowian, jest doskonały ze względu na właściwości smakowe, ale również ze względu na wyjątkowe korzyści. Składa się ona z wielu aminokwasów, witamin, enzymów, i wiele elementów śladowych.
Napój posiada istotne witaminy PP i B, jak i H i E jest złożone z aminokwasów występujących lizynę, tryptofan, walinę, leucynę, izoleucynę, i innych.
kwas zawiera fluor, kobalt, cynk, molibden i żelazo. Produkt jest bogaty w węglowodany, ale nie zawiera białka i tłuszczu.Kwas ryżowy - wszechstronny produkt, który pozwala oczyścić organizm, pozbyć się kilogramów . Oczyszcza jelita, usuwa produkty przemiany materii i toksyny. Picie kwasu pozwala pozbyć się soli w stawach dotkniętych zapaleniem stawów, łagodzenia bólu i stanu zapalnego. Główną zaletą płynu dla utraty wagi jest jego niska zawartość kalorii.
Ze względu na właściwości moczopędne, przyczynia się do usuwania obrzęków, usuwa nadmiar płynów z organizmu. przyczyni się do normalizacji funkcji nerek, wprowadzają piasek i drobne kamienie.
Ważne jest tylko, aby pamiętać, że ryż napar należy pić przez dwa miesiące, należy pić małe porcje. Codziennie pić 100 - 150 ml  po posiłku.do pozostałego ryżu dosypać 1 łyżkę-rodzynki ,100g ryż i 150g cukier ,zalać woda1,5 l przegotowaną ostudzoną  i ponownie nastawić na 5 dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

777pepin777@gmail.com